KRONIKA

Apel z okazji rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Scenariusz przedstawienia przygotowała klasa IVe razem z p. Martą Gołaszewską i p. Beatą Matczuk.
  Młodzi aktorzy grali samych siebie, czyli uczniów, którzy przygotowują się do wystawienia akademii z tej właśnie okazji. Mateusz Przyborowski wspaniale wyrecytował wiersz Twoja Ojczyzna A.Oppmana. Natomiast prezentacja utworu Lekcja W.Szymborskiej w wykonaniu Weroniki Pietrajczuk wypadła zadziwiająco. Wszystkich zaskoczyło nowe odkrycie muzyczne - Ewelina Siedlec, która przepięknie zaśpiewała takie pieśni, jak: Polonez 3 Maja, Witaj majowa jutrzenko, Jak długo w sercach naszych. Dzielnie pomagał jej chór, stworzony przez uczniów klasy IVe na potrzeby tego wydarzenia.

W tle widniała flaga narodowa, portrety Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego. W centralnym miejscu widniał napis: W waśni zguba, siła w zgodzie.
  Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego apelu hasło patriotyzm będzie się kojarzyło z miłością do Ojczyzny, z codzienną nauką, pracą dla rozwoju, z pamięcią o historii naszego narodu.

M.Gołaszewska

Kronika 2009/2010